Telefon
WhatsApp

EĞİTİM VE SAĞLIK İKİSİ DE ÖNEMLİ !

EĞİTİM VE SAĞLIK İKİSİ DE ÖNEMLİ !

Mart ayından bu yana kapalı olan okullar 21 Eylül' de açılıyor. Yüz yüze eğitimde özel kurs merkezlerinde ders zili tedbirlerle çalacak. Özel kurs merkezleri eğitime başlamak için 2 aydır altyapı hazırlıklarını sürdürüyor. Açılışa hazır olup, alınan genel tedirler;

KURS BİNASINDA: Bina girişi ve içerisinde uygun yerlere kurallar, sosyal mesafe, maske kullanımı, el temizliğini açıklayan bilgilendirme afişleri asılmıştır. 

HİJYEN İSTASYONU: Kurs binasının girişi ve uygun yerlerde el antiseptiği dezenfektan istasyonları bulunmaktadır.

COVİD-19 KAPSAMINDA: Velilerimize özel olarak hazırlanmış ''Bilgilendirme Formu ve Taahhütname'' bilgi notu iki nüsha halinde velilere imzalatılıp bir nüshası kendisine verilir.

SIRA ARASI EN AZ 1 METRE: Özel kurs merkezlerin zaten sınıf ortalması 16-18 kişilik , şimdi oturma düzeni için en az 1 metre mesafe kuralı getirilmiştir. DAHİBİLGİ Kurs olarak 9 kişilik hijyenik ve sosyal mesafeli sınıflar oluşturduk.

KURSTA ATEŞ ÖLÇÜMÜ: Kurslarda ateş ölçme sistemi hazırlanmıştır. Kursa giriş yapan her öğrencinin ateşi ölçülüp not edilmektedir.

DERS SIRASINDA: Öğretmen ve öğrenciler arasında en az 1 metre mesafe olacak şekilde çapraz oturma düzeni oluşturulmuştur. Öğretmen ve öğrenciler maske ve sperlikler ile ders işlemektedir.

DERS ARALARINDA: Teneffüslerde öğrencilerin toplu halde bulunmalarını önlemek amacıyla sınıflar dönüşümlü olarak sıraya konularak düzenlenmiştir.

HİJYEN İÇİN: Kurs binasındaki her türlü eşya, araç ve gerecin özellikle sık dokunulan yüzeyler düzenli periyotlarla dezenfeksiyon sağlanmaktadır. 

Kurumumuzda ve sınıflarımızda bütün hijyenik şartlara uyarak ve sınırlı kontenjanlar ile derslerimiz devam ediyor!

GELECEĞE KAYIT FIRSATINI KAÇIRMAYIN!!

Paylaş:

Etiketler: nazilli, hijyenik, kurs, merkezi